KOSD Kopalnia inspiracji

Jedyne miejsce w Polsce, gdzie wydobywany jest serpentynit antygorytowy

Serpentynit antygorytowy to nazwa wyjątkowego, zielonego kamienia. Kopalnia w Nasławicach to jedyna kopalnia w Polsce, która wydobywa tą cenną i oryginalną skałę.

Zastosowanie serpentynitu antygorytowego jest wszechstronne – poznaj naszą ofertę i rozbudź swoją wyobraźnię!

Serpentynit antygorytowy przetwarzamy na różnorodne sposoby, w tym na kruszywa mineralne znajdujące zastosowanie w branży drogowej i budowlanej. Surowiec ten znajduje również zastosowanie przy produkcji całej gamy galanterii kamiennej, w tym zielonych otoczaków i nieregularnych kamieni ozdobnych. Produkty te pozwalają na stworzenie bardzo ciekawej aranżacji ogrodu oraz wykonanie oryginalnej nawierzchni tarasów czy balkonów.

Gwarantujemy najwyższą jakość

Wszystkie z naszych produktów – przed sprzedażą – przechodzą specjalistyczne testy w zakładowym laboratorium, w którym są sprawdzane przez czołowych polskich specjalistów. Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów, dlatego dostarczamy produkty najwyższej jakości i zapewniamy profesjonalną obsługę.

Informujemy, że deklarowanie zgodności kruszyw hydrotechnicznych z właściwymi normami odbywa się z wykorzystaniem utworzonego w tym celu laboratorium zakładowego, w którym na bieżąco prowadzone są badania naszych produktów (System 2+ określony w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 11 sierpnia 2004 r. w sprawie sposobu deklarowania zgodności wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym (Dz. U. Nr 198, poz. 2041).